EN
تاریخ : چهارشنبه 5 تير 1398
کد 248

آذربایجان شرقی 8 هزار و 127 مصرف کننده صنعتی تحت پوشش گاز دارد.

آذربایجان شرقی با تحت پوشش قرار دادن 8 هزار و 127 مصرف کننده صنعتی عمده و جزء از مهمترین استان های کشور از لحاظ جایگزینی نعمت گاز طبیعی با سایر فرآورده های میان تقطیر می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی،مدیرعامل این شرکت با اعلام این مطلب گفت: صنعت مهمترین رکن رونق اقتصادی در استان بوده و بکارگیری گاز طبیعی در این بخش زیرساختی زمینه ساز بهبود کمی و کیفی محصولات تولیدی و کاهش هزینه های سربار خواهد شد.
سیدرضا رهنمای توحیدی با اشاره به برنامه دولت دهم و یازدهم در توجه ویژه به رونق تولید و تأمین گاز بخش های صنعتی افزود: مصوبه شورای اقتصاد یکی از مهمترین این برنامه ها در نزدیک رسانی گاز به بخش های صنعتی می باشد که برابر این مصوبه استان آذربایجان شرقی به بیش از 90 درصد تعهدات خود در این بخش دست یافته است.
وی تصریح کرد: تا کنون نزدیک رسانی شبکه گاز به 540 واحد صنعتی از 603 واحد مورد مصوب در شورا به انجام رسیده و بیش از  55 میلیون لیتر در سال در مصرف سوخت صرفه جویی گردیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: از کل تعداد صنایع گازدار در استان 2071  واحدهای صنعتی در دولت تدبیر و امید گازدار گردیده است.