شركت گاز استان آذربايجان شرقي : پايگاه مقاومت بسيج حضرت سيد الشهداء(ع)
سه شنبه، 9 فروردین 1390 - 13:23 کد خبر:258

 

بسيج چيست و بسيجي كيست؟

 


بسم الله الرحمن الرحيم


الحمدلله الذي جعلنا من المتمسكين بولايت اميرالمومنين علي عليه السلام

 


  بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد و بسيجي شاخ برگ درختيست كه با ايثار و فداكاري تمام مجاهدان از صدر اسلام تاكنون پيوسته مراقبت شده تا بوي دل انگيز آن بهار صلح و امنيت را براي ميهن اسلامي مان به ارمغان بياورد و بسيجي بر بالاي آن حديث عشق را سروده است .

بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش برگلدسته هاي رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند و بسيجي دانش آموخته مكتبي است كه فارغ التحصيلان آن در جنت رضوان سكني گزيده و ثمره رشادتهاي خود را در لقاء پروردگار خويش يافته اند .

بسيج ميقات پابرهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن، نام و نشان در گمنامي و بي نشان گرفته‌اند و بسيجي سرباز گمنام امام زمان(عج) است كه در مكتب عاشورا تربيت يافته و در دفاع مقدس خود مدرس سلسه رهجويان شهادت گشت .

بسيج لشگر مخلص خداست كه دفتر تشكل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضاء نموده‌اند و بسيجي آن رزمنده پاكبازيست كه شبها در فراق مولاي خود نجوا مي كند و روز در جهادي حضور دارد كه يك روز در برابر هجوم نظام سلطه ايستادگي كرده و اينك در برابر تهاجم فرهنگي اش خاكريز زده است .

و تشكيل بسيج در نظام جمهوري اسلامي ايران يقيناً از بركات و الطاف جلية خداوند تعالي بود كه بر ملت عزيز و انقلاب اسلامي ايران ارزاني شد . چرا كه اگر بسيج نبود در دفاع مقدس نمي توانستيم در برابر دشمن تا دندان مسلح ايستادگي كنيم و هرجا كه نواي دلنشين بسيج طنين انداز شده تحول عظيم ببار آورده كه ثمرات آن در همه زمينه ها آشكار شده است .

بسيجي كسي است كه شور و شعور را در هم آميخته و پيوندي ناگسستني با مولاي خوبان دارد كه در قالب زمان محدود نشده و همچنان ادامه دارد. تا زمانيكه كشور محتاج امنيت است حضور بسيج و بسيجي لازم و ضروري است و هيچ كشوري در هيچ زماني بدون امنيت نمي تواند به حيات خود ادامه دهد .

بسيج يك نيروي مردمي است و به طبقه خاصي تعلق ندارد و بسيجي را مي توان در هر قشري از اجتماع جستجو كردو يافت . بسيجي با ايمان عميق توام با عواطفي كه از خصوصيات ملت ايران سرچشمه مي گيرد رفتار و عملكرد دشمن را رصد كرده و هرزمان لازم شد وارد ميدان شده و با تفكري كه از اسلام ناب محمدي(ص) نشات مي گيرد به مقابله با خطرات مي رود .

در يك كلام بسيجي نيرويي كارآمد و سرمايه اي گرانبها براي اسلام و انقلاب و كشور است كه باوجود آن ، كشور از گزند دشمنان مصون مانده و راههاي ترقي و پيشرفت با سرعتي بيشتر طي مي شود و هركس كه اين نيروي عظيم را انكار كند در خرد و يا صداقت او بايد شك كرد .

 

اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه و النصر