شركت گاز استان آذربايجان شرقي : تدوام عمليات گازرساني در فصل سرما در آذربايجان شرقي
چهارشنبه، 15 دی 1395 - 19:11 کد خبر:2588
با وجود سرماي شديد و يخبندان در استان طي آذرماه 60 كيلومتر شبكه در اقطار مختلف اجرا شده است


 
به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان آذربايجنان شرقي ، مديرعامل شركت گاز استان با اعلام اين مطلب گفت : با وجود سرماي زودرس طاقت فرسا و يخبندان در استان طي آذرماه 60 كيلومتر شبكه احداث شده است كه بيشترين مقدار آن به ميزان 52 كيلومتر در حوزه روستايي مي باشد.
ولي اله ديني افزود : براي توسعه شبكه شهري و تحقق گازرساني به روستاهاي باقيمانده در 9 ماه سالجاري بيش از 840 كيلومتر شبكه توزيع و انتقال گاز در روستاها و شهرهاي استان اجرا شده است .
وي ميزان شبكه توزيع و انتقال گاز استان را بيش از 18 هزار و 635 كيلومتر عنوان كرد و افزود: براي اين ميزان شبكه به تعداد بيش از 612 هزار انشعاب و بيش از يك ميليون و 500 هزار مشترك وجود دارد.
مهندس ديني تعداد روستاهاي در دست اجرا براي گازرساني را 303روستا عنوان و تصريح كرد: با بهره برداري از روستاهاي در دست اجرا، ضريب نفوذ گاز در بخش روستايي استان از 88.17 درصد به بيش از  93 درصد و در مجموع ميزان بهره مندي خانوار استان به بيش از 98.3 درصد افزايش خواهد يافت.
مهندس ديني در آخر با اشاره به تداوم سرما در استان مشتركين را به رعايت اصول ايمني و مصرف بهينه دعوت نمود و گفت : بيش از 70 درصد حوادث ناشي از وسايل گرمايشي گاز سوز مربوط به نقص در دود كش مي باشد لذا هم استاني هاي عزيز هر شب قبل از خواب دودكش هاي خود را كنترل نمايند و توجه داشته باشند سرد بودن انتهاي دود كش وسيله گاز سوز نشانه عدم مكش محصولات احتراق بوده و نشانه خطر است و در صورت اسباب كشي به واحد مسكوني تازه احداث شده از باز بودن دودكش ها اطمينان حاصل نمايند.