شركت گاز استان آذربايجان شرقي : افتتاح و آغاز عمليات اجرايي 213 طرح و پروژۀ شركت گاز آذربايجان شرقي
پنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 15:40 کد خبر:2800
در گراميداشت ايام الله دهه فجر و به صورت همزمان، تعداد 213 طرح و پروژۀ شركت گاز استان با اعتبار تقريبي 74 ميليارد تومان و با حضور استاندار و جمعي از مسئولين استان آذربايجان شرقي افتتاح و يا عمليات اجرايي آن ها شروع شد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز آذربايجان شرقي، در جريان اين مراسم كه در محل مركز همايش هاي شركت گاز استان و با حضور نماينده كليبر، هوراند و خداآفرين و جمعي از مسئولان آذربايجان شرقي برگزار شد، استاندار آذربايجان شرقي در ارتباط ويدئو كنفرانسي با فرماندار هوراند، دستور افتتاح پروژه گازررساني به روستاي «مميشلو» از توابع اين شهرستان و 88 روستاي ديگر استان را صادر كرد. 
در كنار بهره برداري از گازرساني به 89 روستاي استان، پروژه مانيتورينگ 25 ايستگاه سي.جي.اِس (C.G.S) با ظرفيت 20 درصد گاز ورودي استان و همچنين ساختمان اداري و پست امداد خمارلو هم با دستور استاندار آذربايجان شرقي افتتاح شد. 
مجموع اعتبار پروژه هاي افتتاحيِ مزبور حدود 31 ميليارد تومان بوده است. خدابخش در اين مراسم فرمان آغاز عمليات اجرايي گازرساني به 121 روستاي استان با پنج هزار و 687 خانوار با پيش بيني اعتباري افزون بر 34 ميليارد تومان و آغاز عمليات اجرايي فاز اول پروژه نزديك رسانيِ شبكه توزيع گاز و خط تغذيه به صنايع سطح استان با اعتباري بالغ بر 9 ميليارد ريال را هم صادر كرد. 
در مراسم مربوط به اين افتتاح ها كليپي از دستاوردهاي شركت گاز استان پخش شد. پخش قطعاتي از آهنگ هاي انقلابي به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، به صورت تك خوان و گروهي از ديگر برنامه هاي مراسم افتتاحيه بود.
اين مراسم دومين سري از سلسله مراسم هاي افتتاح پروژه هاي شركت گاز استان در سال جاري است. پيش تر و در گراميداشت هفتۀ دولت نيز چندين پروژه شركت گاز استان مورد بهره برداري قرار گرفته بود.