شركت گاز استان آذربايجان شرقي : وصيت نامه شهداء
شنبه، 20 فروردین 1390 - 16:07 کد خبر:326

 

بسم الله الرحمن الرحيم


با درود به رهبر كبير انقلاب امام امت و نائب برحق امام زمان (عج) و فرزند حسين (ع) و اميد مستضعفان و اميد بينوايان و پدر يتيمان و فرزندان شهداء ، سلام بر تو اي آيت خدا و اي حجت زمان سلام و درود محمد و آل محمد (ص) بر تو باد كه ملت ما را از خواب غفلت چندين ساله بيدار كردي و هدف ما را در اين نهضت به ما نشان دادي و طريق وصول به هدف را و سكوت را و راه قيام و انقلاب را و راه ميدان مبارزه را شناساندي ، اي امام و اي رهبر امت و اي پدر روحاني كه با بيان خود نفس طاغوتي ما را تزكيه نمودي ، بدان « تا آخرين قطره خوني كه در بدن دارم و تا آخرين دم حياتم مقلد و ماموم تو هستم به خدا سوگند يك لحظه از اين عهد و پيماني كه با تو بسته ام نظرم بر نخواهد گشت و آخرين خوني كه از بدنم بيرون ريزد نقش خميني رهبر خواهد بست . زيرا كه من اين وفاداري را از مكتب كربلا ، از پرچمدار ابا عبدالله (ع) آموخته‌ام و عينيت اين وفاداري را از سيدمان و مولايم شهيد آيت الله بهشتي آموخته ام. و اي امام امت و اي اميد مستضعفان بدان كه من مقلد و مطيع امر تو كه همان اطاعت از رسول خدا محمد (ص) است مي‌باشم و تا آخرين قطره خونم  سرباز تو و تو فرماندهم خواهي ماند .

پيام به پدر و مادر :

    پدر و مادر عزيزم كه غم اندوه شهادت برادرم مهدي از دل شما بيرون نرفته ليكن مبادا از شهادت من و برادرم متاثر شويد و هر چه گريه مي‌كنيد گريه بر مصيبتهاي سرور شهيدان و  اهل بيت او بكنيد ... اي پدر و مادرم خوشحال باشيد كه در سايه برنامه هاي تربيتي اسلام توانستيد فرزنداني را در خط ولايت و امامت بپرورانيد و همچو ابراهيم ، اسماعيل خود را به قربانگاه كربلاي ايران و به انقلاب   اسلامي كه همان تداوم انقلاب انبياء است نثار كنيد و اما  پدر و مادرم نه تنها بر مهدي و من و ديگر شهيدان گريه نكنيد بلكه گور و مزار ما را هم جستجو مكنيد ما همگي در آغوش  هم و  در كنار همديگر و در يك بستر و يك رختخواب آرميده ايم و اما  پدرم و مادرم مبادا كه شهادت ما شما را به عنوان خانواده شهيد دچار غرور كند كه اين عين غلبه شيطان به قلب و روح انسان است و نيز شما اجر خود را در از  دست دادن ما و گريه بر ما نخواهيد ، بلكه بر آن باشيد قدم در راه ما و در صراط اسلام بگذاريد و امام عزيز را تنها مگذاريد و در اين راه بينديشيد كه ما براي چه شهيد شديم و چه راهي را براي رسيدن به مقصود و معبود خود برگزيديم و در آخر از زحماتي كه در طي چندين سال براي تربيت من و برادرانم و خواهرانم كشيده ايد تشكر و سپاسگزاري مي كنم و از شما مي‌خواهم كه با لطف و بزرگي خود حق مادري و پدري كه بر گردن من داريد مرا حلال كنيد و دعا  كنيد كه خداوند متعال از گناهانم در گذرد .

                                                                                فرزند شما علي

پيام به همسر :

    همسرم مي‌دانم پس از من بايستي مشكلات زيادي را در تربيت و بزرگ كردن فرزنداني بدون پدر متحمل گردي ، در مرحله اول مژده‌اي دارم به شما خانواده‌ام و دخترانم مريم و حنانه عزيزم و آن بشارت بزرگي است براي شما كه خداوند رحمان اگر توفيق شهادت نصيب اين بنده گنهكار بنمايد آنچنان وعده فرموده سرپرست اصلي شما خداوند متعال خواهد بود كه اين نعمت و رحمت شامل كمتر خانواده اي مي‌شود و تو همسر و فرزندانم حتماً شكر اين را بجا آوريد و شكرانة اين نعمت همان صبر و استقامت در برابر مشكلات و عبوديت كامل به درگاه خداوند متعال مي‌باشد .

 اميدوارم ضمن تربيت صحيح دخترانم بايستي مسئوليت پيام‌رساني خود را به عنوان همسر يك شهيد و به عنوان يك زن مسلمان انقلابي حزب الهي در كنار شغل مادريت با تمام حركاتت ، با تمام اعمالت و با صبر و بردباريت در برابر انبوه مشكلات و با خشمت و نفرتت بر عليه كفر جهاني به انجام رساني ، زيرا پيام خون و مظلوميت شهدا توسط شما شيرزنان به گوش جهان برسد تا به ياري خداوند متعال و امام زمان (عج) و فرماندهي و رهبري پيامبرگونه امام خميني (ره) زمينه تشكيل حكومت جهاني اسلامي براي ظهور آقا امام زمان (عج) فراهم گردد . به جامعه نشان بده كه چگونه مي‌توان در عمل پيرو حضرت فاطمه زهرا (ع) و دخترش زينب سلام الله عليها بود ، و هم مادري خوب بود و هم پيام‌رساني آتشين كه پيامش تاريخ بشريت را تكان دهد .

 

آخرين پيام شهيد :

     رفتن به جبهه و دفاع از كيان اسلام و قرآن براي مردان خدا تكليف و امتحان بزرگي محسوب مي‌شود زيرا جبهه آزمايشگاه مردان خداست تا كفر و شرك و الحاد و نفس از بنيان ريشه‌كن گردد و براي  اين آزمايش بايستي از تمام وابستگي مادي و غير خدا گسست و عاشقانه بسوي خدا شتافت البته اين به آن معني نيست كه من به خانواده‌ام ،‌ پدر و مادرم  و فرزندانم علاقه ندارم بلكه در عين علاقة شديد به شما هميشه سعي كرده‌ام كه وابسته به شما نباشم تا بتوانم در راه احياي دين خدا دست از علايق خود به راحتي بردارم و بدانيد كه از بدو انقلاب رسيدن به لقاءالله و ريخته شدن خونم در پاي درخت اسلام برايم اصل بوده و هست و جبهه آسانترين و نزديكترين صراط براي رسيدن به هدف است . البته بايد بدانيد هيچ جنگيدن و پيروز و با شكست ظاهري برايم اصل نبوده و نيست بلكه هدف تعهد در مقابل خداوند متعال و تسليم شدن محض به درگاه باريتعالي برايم نهايت بوده .

            وقتي همه فهميده‌اند كه مي‌خواهم به عنوان تك تيرانداز در عمليات شركت كنم مرا نصيحت مي‌كنند و مشكلات زندگي و فرزندانم را به من گوش‌زد مي‌كنند و سعي مي‌كنند تجربه‌اي و مسئوليتم را برايم بزرگ جلوه بدهند و القا كنند كه براي سپاه و انقلاب و جنگ لازمتر هستم ولي همه بايد بدانند كه حرف من چيز ديگري و هدفم هدف والائي است زيرا توفيق شركت در مدرسه عشق و (بسيج) باارزش و نتيجه‌بخش خواهد بود ، زيرا ارزشهائي كه از شركت در جنگ به دور از مسئوليتهاي دنيوي براي يك فرد رزمنده ساده نصيب مي‌شود خارج از بحث و فكر عقل بشر حاكي است و تو همسرم و خانواده‌ام اگر نتيجه شركت در جهاد و دفاع از اسلام را بدانيد باور كنيد نه شما بلكه هيچ مرد مسلماني حاضر به ماندن در خانة خويش نخواهد بود كه من نتايجي بطور خلاصه برايتان مي‌نويسم تا عظمت اين راه و علت وابستگي قلبي مرا به جبهه‌هاي جنگ مشخص نمايد . در « مجمع البيان » است كه رزمندگان در راه خدا هنگامي كه تصميم مي‌گيرند و همت مي‌گمارند تا به جبهه‌هاي جنگ بروند خداوند برائت آنها را از آتش مي‌نويسد زماني كه براي رفتن به سوي جبهه جنگ مجهز و آماده مي‌شود خداوند در برابر ملائكه نسبت به چنين انسانهايي افتخار مي‌كند . در ميدان نبرد براي هر روز از عبادت رزمندگان در راه خدا پاداش عبادت هزار مرد را كه هزار سال خدا را عبادت كرده‌اند نوشته مي‌شود ، كه هر روزهاي سال برابر عمر دنيا مي‌باشد در زماني كه رزمندگان در راه خدا در مقابل دشمن قرار مي‌گيرد علم اهل دنيا از محاسبه ميزان ثوابشان قطع مي‌گردد .

            پس بدانيد كه جبهه براي مردان خدا خيلي زيباست زيرا هر چه در آن بيني نور خداست و صحبت شهادت و ايثار ، حرف ، حرف شهادت و آنچه بيني چهره مردان مصمم و جوانان معصوم كه با تمام وجودشان براي تكليف الهي در رفتن به خط مقدم سعي مي‌كنند بر يكديگر پيشي گيرند حال قضاوت كنيد كه انسان چگونه مي‌تواند مصاحبت و برادري چنين انسانهائي را ناديده بگيرد . و اما نهايت سخنم طلب رحمت از خداوند متعال براي براي شما خانواده‌ام ، همسرم ، پدر و مادرم است و درخواست حلالي اين بنده گنهكار و معصيت‌كار و اما از تمام رزمندگان بخصوص برادران لشكر عاشورا و سپاه منطقه پنج و قرارگاه خاتم الانبياء مي‌خواهم كه مرا حلال كنند زيرا ديگر برايم قلباً‌ الهام شده كه اين بار اگر خداوند رحمان و رحيم بخواهد فيض شهادت نائل خواهد آمد لذا ديگر منتظر من نباشيد چون من به ديدار معشوق خود و در صورت لياقت به ديدار سرور آزادگان اباعبدالله الحسين و شهداي كربلاي حسيني ايران شتافته‌ام فقط التماس دعا و طلب بخشش و عفو ازدرگاه خداوند متعال دارم و فقط از هر دو خانواده مي‌خواهم كه در تربيت و نگهداري خانواده‌ام و بخصوص دخترم مريم و حنانّه عزيزم كوشش و دقت لازم را بنمائيد .    

                                                       والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته

                             علي تجلائي

 


 

خدايا ! مرا پاكيزه بپذير

 

وصيت نامه شهيد ((مهدي باكري)) فرمانده لشكر31عاشورا

 

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

 ياالله.يامحمّد.ياعلي.يافاطمه زهرا.ياحسن.ياحسين.ياعلي.يامحمّد.ياجعفر.ياموسي.ياعلي.يامحمّد. ياعلي.ياحسن.يامهدي(عج) وتو اي ولي زمان ياروح الله!وشما اي پيروان صادق شهيدان. 

خدايا!چگونه وصيت نامه بنويسم در حاليكه سراپاگناه ومعصيت وسراپاتقصيرونافرمانيم گرچه از رحمت وبخشش تو نااميدنيستم ولي ترسم از اين است كه نيامرزيده از دنيابروم.رفتنم خالص نباشدو پذيرفته درگاهت نشوم.يا رب!العفو.خدايا !نميرم در حاليكه از ما راضي نباشي.اي واي كه سيه روي خواهم بود.خدايا!چقدر دوست داشتني وپرستيدني هستي!هيهات كه نفهميدم!يا اباعبدالله شفاعت.آه چقدرلذت بخش است انسان آماده باشد براي ديدار ربش!ولي چه كنم كه تهي دستم .خدايا!توقبولم كن!سلام بر روح خدا.نجات دهنده ما از عصرحاضر. عصر ظلم وستم.عصركفروالحاط.عصرمظلوميت اسلام وپيروان واقعي اش.عزيزانم !اگر شبانه روز شكرگزارخدا باشيم كه نعمت اسلام و امام را به ما عنايت فرموده بازكم است .آگاه باشيم كه سرباز راستين و صادق اين نعمت شويم . خطروسوسه هاي دروني و دنيافريبي را شناخته و برحذر باشيم كه صدق نيت وخلوص در عمل تنها چاره ساز ما است. اي عاشقان اباعبدالله!بايستي شهادت را در آغوش گرفت.گونه ها بايستي از حرارت وشوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند.بايستي محتواي فرامين امام را درك وعمل نماييم تا بلكه قدري از تكليف خودرا شكرگزاري  بجاآورده باشيم.وصيت به مادرم و خواهران و برادران و اهل فاميل: بدانيد اسلام تنها راه نجات و سعادت مااست.هميشه به يادخدا باشيد وفرامين خدارا عمل كنيد .پشتيبان و از ته قلب مقلد امام باشيد.اهميت زياد به دعاها ومجالس ياد اباعبدالله و شهدا بدهيد كه راه سعدت و توشه آخرت است .همواره تربيت حسيني وزينبي بيابيد ورسالت آنهارا رسالت خود بدانيد و فرزندان خودرا نيز همانگونه تربيت دهد كه سربازاني با ايمان و عاشق شهادت و علمداراني صالح وارث حضرت ابوالفضل(ع) براي اسلام به بار آيند. ازهمه كساني كه از من رنجيده اند و حقي برگردن من دارن طلب بخشش دارم و اميدوارم خداوند مرا با گناهان بسيار بيامرزد. خدايا!مرا پاكيزه بپذير.  مهدي باكري.....