صفحه اصلی     پیوندها     پست الکترونیک     نقشه سایت   چهارشنبه، 2 خرداد 1397 - 12:00   
  تازه ترین اخبار:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 2801پنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 15:26
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی در افتتاحیۀ پروژه های دهه فجر:
میانگین جمعیت برخوردار از گاز استان به 98 درصد رسید
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی اعلام کرد: با افتتاح پروژه های دهه فجر،میانگین جمعیت شهری و روستاییِ برخوردار از گاز استان به 98 درصدِ کلِ جمعیت آذربایجان شرقی رسید.
  

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان شرقی، سیدرضا رهنمای توحیدی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 213 پروژه شرکت گاز استان در محل مرکز همایش های شرکت گاز استان گفت : 100 درصد جمعیت شهری استان گازدار هستند و با افتتاحِ امروز پروژه های گازرسانی روستایی، میزان جمعیت برخوردار از نعمت گاز در مناطق روستایی استان به 93 درصد رسید که با میانگین گیری، متوسط جمعیت برخوردار از گاز آذربایجان شرقی به 98 درصد بالغ می شود.

وی شمار روستاهای گازدار استان را یک هزار و 861 روستا اعلام و اظهار کرد: متوسط جمعیتِ برخوردار از گاز در مناطق روستایی استان حدود بیست درصد بیشتر از متوسط کشور است. مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در حال حاضر پروژه گازرسانی به 252 روستای دیگر استان با 12 هزار خانوار، در دست اجراست که با افتتاح این پروژه ها جمعیتِ برخوردار از گاز استان به 99 درصدِ کل جمعیت آذربایجان شرقی خواهد رسید.

 وی با بیان اینکه روز دستیابی به هدفِ بزرگِ تحت پوشش قرار دادن 100 درصد جمعیت روستایی روستاهای بالای بیست خانوار استان چندان دور نیست، گفت: پروژه گازررسانی به تمام روستاهای واجد شرایطِ استان که هنوز گازدار نشده اند، در مرحله انتخاب پیمانکار و یا در دست مطالعه است.

رهنمای توحیدی به مصوبۀ شورای عالی اقتصاد در گازرسانی به صنایعی که از سوخت مایع استفاده می کنند هم اشاره کرد و گفت: شرکت گاز آذربایجان شرقی متعهد شده 653 واحد صنعتی استان که اکنون محروم از نعمت گاز بوده و از سوخت مایع استفاده می کنند را به جمع مشترکان صنعتیِ گاز ملحق یا دستکَم زمینۀ دسترسی آن ها به شبکۀ گاز را با نزدیک رسانی فراهم کند در اجرای این تعهد و از منابع داخلیِ خودِ شرکت، گازررسانی یا نزدیک رسانی به 185 واحد صنعتی استان آذربایجان شرقی به اتمام رسیده و تا به امروز موفق شده ایم 110 واحد صنعتی از این تعداد را به خانوادۀ مصرف کنندگان گاز اضافه کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خطاب به استاندار افزود: امروز و به برکت دستور حضرتعالی فاز دیگری از اجرای تعهدمان را در برخوردار کردن صنایع استان از گاز طبیعی با اعتباری افزون بر 9 میلیارد تومان شروع می کنیم و تلاش خواهیم کرد در پایان سال 97 شاهد تحقق کامل این تعهدمان باشید.

رهنمای توحیدی در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه شرکت گاز استان افتخار دارد سالانه دو مرتبه میزبان مدیریت ارشد استان برای افتتاح پروژه های گازرسانی باشد، بهره برداری هایِ مربوط به گرامیداشتِ هفتۀ دولت سال جاری را یادآور شد و گفت: با احتساب پروژه های هفته دولت، امسال 167 روستا با اعتباری افزون بر 74 میلیارد تومان گازدار شده اند ضمن اینکه فاز نخست پروژه مهم خط انتقال منشعب از خط ارمنستان تا اهر مورد افتتاح قرار گرفته که با تکمیل آن، گاز مورد نیازِ صنایع عمده تأمین و گاز مورد استفادۀ مشترکانِ خانگیِ ساکنان مناطق ارسباران تقویت خواهد شد.

وی عملکرد دولت تدبیر و امید در تعریف و اجرای پروژه های گازررسانی در سطح استان را درخشان توصیف کرد و گفت: هرچند اقدامات خوبی از سال های گذشته در آذربایجان شرقی انجام گرفته بود اما خدمات دولت تدبیر و امید در این عرصه ماندگار است.

وی اضافه کرد: برای مثال 45 درصد تمام روستاهای استان که اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، در طول پنج سال گذشته گازدار شده اند یعنی از مجموع یک هزار و 861 روستایِ گازدار استان تعداد 838 روستا در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز بهره مند شده اند. رهنمای توحیدی افزود: دو برابر شدن ظرفیت ایستگاه های ورودیِ اکثر شهرهای استان هم دیگر دستاوردی است که در دورۀ فعالیت دولت تدبیر و امید، در کتاب افتخارات صنعت گاز استان به ثبت رسیده است.

وی، کل اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه های گازررسانی در استان طی فعالیت دولت تدبیر و امید تا زمان حاضر را 858 میلیارد تومان اعلام کرد. در این مراسم 213 پروژه شرکت گاز استان با حدود 74 میلیارد تومان اعتبار با دستور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
 آخرین مطالب سایت
  آگهی فراخوان مناقصه 5 - 97
  آگهی فراخوان مناقصه 4 - 97
  روابط عمومی ویترین شرکت در ارتباط موثر با مخاطبان سازمانی است
  ارتقای مهارت های کنتورخوانی با برگزاری دوره آموزشی در شرکت گاز استان
  کاهش 13 درصدی تعداد حوادث مصرف کنندگان گاز طبیعی
  اجرای دور سوم ارزیابی سبک رهبری با بازخورد 360 درجه در شرکت گاز استان آذربایجان شرقی
  برگزاری جشن تکلیف فرزندان خانواده بزرگ شرکت گاز استان آذربایجان شرقی
  برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و نهج البلاغه در شرکت گاز استان آذربایجان شرقی
  آگهی فراخوان مناقصه 3 - 97
  معلم، معمار اندیشه و تربیت کننده نسل آینده کشور است
  شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در تعمیرات سیستم ابزار دقیق خودکفا شد
  برگزاری جشن نیمه شعبان در شرکت گاز استان آذربایجان شرقی
  ارائه خدمات شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از طریق 229 دفتر پیشخوان دولت
  افزایش 22 درصدی گاز تحویلی به نیروگاه های استان آذربایجان شرقی
  گازرسانی به 252 روستای استان آذربایجان شرقی با شتاب رو به رشدی در حال اجراست
  پژوهش مهمترین ابزار دانش محوری در سازمان است
  جانبازی مدال افتخار وفاداری به نظام و انقلاب است
  حمایت از تولید داخلی زمینه ساز رونق اقتصادی استان است
  افزایش سه میلیون مترمکعبی مصرف گاز طبیعی در 24 ساعت گذشته
  مقاوم سازی شبکه های توزیع گاز، ضرورتی برای حفظ سرمایه ملی کشور
ادامه آخرین مطالب سایت
 
 
 
::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
آدرس: تبریز حدفاصل چهارراه لاله و رسالت - ساختمان مرکزی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی
تلفن: 9- 04134448081 فاکس: 04134432386
info@nigc-eazar.ir
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا