جمعه 11 آذر 1401
تاریخ : يکشنبه 8 اسفند 1400
کد 928

رئیس اداره گاز شهرستان اهر بیان نمود:

ظرفیت گازرسانی در شهرستان اهر افزایش یافته است

ظرفیت ایستگاه های گازرسانی در شهرستان اهر با احداث خط دوّم 10 اینچ به منظور تأمین جریان گاز پایدار این شهرستان و روستاهای تابعه که جزو سردسیرترین مناطق استان می باشند، افزایش یافته است.
 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، رئیس اداره گاز شهرستان اهر با اعلام این خبر گفت: گاز مصرفی این شهرستان ابتدا از طریق خط تغذیه 12  اینچ محور دوزدوزان تأمین می گردید که با توجه به موقعیت سرد آب و هوایی منطقه و افزایش آمار مصرف کنندگان تحت پوشش گاز، براساس تمهیدات بعمل آمده به منظور ایجاد زیرساخت های فنی مورد نیاز برای پایداری جریان گاز شهرستان، از طریق خط انتقال 16 اینچ منشعب از خط ارمنستان، لینک خطوط انتقال گاز، افزایش ظرفیت ایستگاه کوسالار و احداث خط تغذیه 10 اینچ جدید، ظرفیت گازرسانی در شهرستان چند برابر شده است.
عزیز عزیزی با اشاره به وضعیت گازرسانی در شهرستان اهر افزود: هم اکنون 100 درصد بخش شهری و 99.5 درصد روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند.
وی تصریح کرد: 179 روستای شهرستان با خانواری بالغ بر 9 هزار و 741 نفر تحت پوشش گاز طبیعی بوده و صرفاً تأمین گاز 19 روستا با خانواری بالغ بر 100 نفر باقی مانده است.
عزیزی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در این شهرستان گازدار شده، اظهار داشت:  گازرسانی به 10 روستای جدید در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد.
رئیس اداره گاز شهرستان اهر خاطرنشان کرد: امسال جریان گاز 12 واحد تولیدی و کشاورزی در قالب مصوبه شورای اقتصاد تأمین شده است.
 
 
نظرات شما
captcha refresh