شنبه 7 خرداد 1401
تاریخ : چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401
کد 960

مدیر بهره برداری شرکت گاز استان آذربایجان شرقی:

تعمیرات پیشگیرانه، مهم ترین عامل جلوگیری از هدررفت گاز در تأسیسات است

مدیر بهره برداری شرکت گاز استان گفت: تعمیرات پیشگیرانه، مهم ترین عامل جلوگیری از هدررفت گاز در تأسیسات است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، خسرو آریان پور با بیان این خبر افزود: با توجه به استقرار سیستم مکانیزه منطبق بر استانداردهای روز در نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و برنامه ریزی شده تأسیسات و تجهیزات گاز استان، تلاش بر این است از هدررفت گاز طبیعی در این بخش جلوگیری شود.
وی اعلام کرد: با اقدامات بعمل آمده در نگهداری و تعمیرات تأسیسات گازرسانی، طی سال 1400 نسبت به سال قبل از آن، در تحقق اهداف کاهش هدررفت گاز طبیعی گام های موثری برداشته شده است.
آریان پور به عملکرد یک ساله شرکت در نگهداری و تعمیرات تأسیسات گاز طی سال 1400 اشاره و اظهار داشت: در سال گذشته تعداد دستور کار نگهداری پيشگيرانه از تأسيسات ثبت شده در سامانه cmms 23 هزارو  678 مورد بوده و بیش از 7 هزار و 681 دستور کار تعمیرات در سیستم مکانیزه ثبت شده که شامل بررسی و تعمیر 2 هزار و 331 شیر گاز، جابجایی و تعمیر 475 شبکه گازدار و 4 هزار و 610 علمک گاز و تعمیرات اساسی 27 ایستگاه گازرسانی و سایر اقدامات مرتبط بوده است.
وی همچنین به ثبت و بررسی عملکرد ایستگاه های گاز استان به صورت مدوّن و برنامه ریزی شده اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته کلیه ایستگاه های گازرسانی استان بیش از 4 هزار و 320 بار مورد بازدید و بررسی صحّت عملکرد قرار گرفته است.
مدیر بهره برداری شرکت گاز استان اذعان داشت: در سال گذشته 58 هزار و 617 کنتور و 15 هزار و 6 رگولاتور جدید جایگزین کنتور و رگولاتورهای معیوب مشترکین شده و همچنین 35 هزار و 829 اتصالات مفصلی نصب شده است.
 
 
 
نظرات شما
captcha refresh